Publikacja dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni pt. "PROBLEMATYZACJE. Studia nad dyskursem w badaniach edukacyjnych"

Z radością informujemy, że ukazała się najnowsza publikacja naszej Pani Kierownik, dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni,  pt.: "Problematyzacje. Studia nad dyskursem w badaniach edukacyjnych".
"Pragnę wyrazić ogromne zadowolenie z tego, że kwestia problematyzowania praktyki badawczej – sposobu tworzenia wiedzy jako jej elementu i tworzywa – uzyskuje na tyle znaczący status, że pojawia się w tytule przygotowywanej, naukowej publikacji […] Książka posiada walory porządkujące i systematyzujące dziedzinę badań dyskursywnych, uwrażliwia przy tym na język wypowiedzi badawcze" - zrecenzji prof. dra hab. Jacka Piekarskiego
"Autorka w stosunkowo krótkim czasie stała się uznaną ekspertką w zakresie teorii i metodologii badań dyskursu edukacyjnego w Polsce i zdobywa obecnie pozycję międzynarodową w tej dziedzinie. Ta książka utwierdza tę pozycję. Helena Ostrowicka w systematyczny, syntetyczny i erudycyjny sposób przedstawia rozległy obszar studiów nad dyskursem (discourse studies), czyli pole badawcze, które „urosło” wokół teorii oraz metodologii analizy dyskursu, szeregu teoretycznych koncepcji związanych ze zwrotem lingwistycznym czy performatywnym w naukach społecznych […] Teoretyczne rekonstrukcje tych koncepcji są uszczegóławiane, rozwijane i ilustrowane w zamieszczonych w pracy metaanalizach […] Ten empiryczny i metaempiryczny wymiar publikacji jest ogromną wartością wykraczającą poza ilustrowanie złożonych koncepcji teoretycznych i metodologicznych. Nie tylko pozwala on uchwycić „problematyzację w działaniu”, ale także […] tworzy szczególne lustro, dzięki któremu czytelnicy zainteresowani studiami dyskursywnymi mogą krytycznie spojrzeć na własne zaangażowanie badawcze, zarówno w sensie technicznym (metodologicznym, retorycznym), jak i tym, który związany jest z rozpoznawaniem własnej podmiotowej pozycji w polu akademickiej produkcji i naukowej tożsamości. […] jest to zatem wielowymiarowa, oryginalna i dobrze usystematyzowana propozycja wydawnicza" - z recenzji prof. dra hab. Tomasza Szkudlarka.
Autorce serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!