Reaktywacja cyklu "Spotkania z metodologią" - wykład prof. dra hab. Krzysztofa Rubachy

Powracamy do realizacji przedsięwzięć i inicjatyw, zawieszonych w okresie pandemii i kształcenia zdalnego. 19 października 2022 roku w ramach reaktywacji cyklu "Spotkania z metodologią" odbył się wykład prof. dra hab. Krzysztofa Rubachy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod tytułem "Funkcje teorii w badaniach społecznych". Przedstawione przez naszego Gościa tezy wywołały duże zainteresowanie licznie zgromadzonych słuchaczy - zwrówno nauczycieli akademickich, doktorantów, jak i studentów. Świadectwem wagi podejętego problemu była niemalże godzinna dyskusja na tematy związane z rolą teorii w badaniach społecznych, jej funkcjami, możliwościami i ograniczeniami. Dziękujemy Panu Profesorowi za inspirujące spotkanie naukowe.