Staż badawczy dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore w USA

Kierowniczka naszej katedry, dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni realizowała w okresie od lipca do września 2022 r. trzymiesięczny staż badawczy na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Prowadziła tam badania na temat: "Discursive inquire into higher education research". Z niecierpliwością czekamy na ich efekty. Uniwersytet Johna Hopkinsa należy do światowej czołówki uniwersytetów badawczych, a School of Education tego uniwersytetu jest jednym z najlepszych wydziałów pedagogicznych w USA.

Staż realizowany był w ramach stypendialnego Programu im. Mieczysława Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Celem programu jest wsparcie międzynarodowej mobilności i współpracy oraz rozwoju naukowego w najlepszych zagranicznych ośrodkach badawczych i akademickich.