Udział w międzynarodowej konferencji w Alicante w Hiszpanii

W dniach 15-17 czerwca 2022 r., na Universidad de Alicante, Facultad de Filosofía y Letras zorganizowana została „6th ESTIDIA Conference: Dialogue-shared Experiences across Space and Time: Cross-linguistic and Cross-cultural Practices”. W tej cyklicznej, międzynarodowej konferencji wzięły udział dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni oraz dr Klaudia Wolniewicz Slomka, które wygłosiły referat nt. „Exceptionality and exclusion: the discursive construction of nationalist communities of youth organisations in Poland”. Podczas konferencji zaprezentowane zostały wyniki analiz prowadzonych w ramach projektu badawczego „Heterotopie obywatelstwa - dyskurs edukacyjny i pedagogie militaryzacji w przestrzeniach organizacji młodzieżowych. Ujęcie analityczno-krytyczne i porównawcze”, finansowanego z grantu Narodowego Centrum Nauki i realizowanego pod kierownictwem dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni. Konferencja stała się doskonałą okazją do szerokiej dyskusji o prowadzonych badaniach również podczas prezentacji innych referatów członkiń zespołu, kierowanego przez prof. Helenę Ostrowicką: dr hab. Violettę Kopińską, prof. UMK, dr Magdalenę Cuprjak oraz dr Celinę Czech-Włodarczyk.