Aktywność konferencyjna czonkiń naszej katedry

Po urlopowej przerwie członkinie naszej katedry wróciły do pracy naukowej i wzięły udział w  kilku konferencjach.

4 września 2021 r. dr hab. Monika Nawrot - Borowska, prof. uczelni na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. 30 Lat Edukacji Domowej w Polsce, organizowanej przez Instytut Educatio Domestica wygłosiła referat pt. O tym, jak dawniej po domach uczono. Obrazki z dziejów edukacji domowej na ziemiach polskich okresu zaborów.

6-7 września 2021 r. dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni oraz dr Justyna Spychalska-Stasiak wzięły udział w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Szkoła i nauczyciel. Osiągnięcia - dylematy - perspektywy w Łagowie Lubuskim, zorganizowanej przez Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wygłosiły współautorski referat pt. Nauczyciel akademicki w świetle dyskuru na temat reformy nauki i szkolnictwa wyższego.

22-24 września 2021 r. dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni uczestniczyła w konferencji naukowej pt. Utopia a edukacja. Wyobrażenia społeczne o wychowaniu obywatelskim w demokracjach i autorytaryzmach, organizowanej przez Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Wygłosiła referat dotyczący heterotopii obywatelstwa jako przedmiotu badań dyskursywnych.