Dr Klaudia Wolniewicz-Slomka nową Członkinią Katedry

Z radością informujemy, że do zaspołu naszej Katedry, na stanowisko adiuntki badawczej dołączyła pani dr Klaudia Wolniewicz- Slomka. Jest ona absolwentką polityki społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW (2013 r.). W 2018 r. uzyskała stopień doktora z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce publicznej. Współrealizuje projekt „Heterotopie obywatelstwa – dyskurs edukacyjny i pedagogie militaryzacji w przestrzeniach organizacji młodzieżowych. Ujęcie analityczno-krytyczne i porównawcze” finansowany ze środków NCN (2019/35/B/HS6/01365), którego kierowniczką jest kierowniczka naszej Katedry, dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni.

Pani dr Klaudia Wolniewicz- Slomka uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych realizowanych przez Uniwersytet Warszawski, Polską Akademię Nauk czy University of Exeter, finansowanych przez NCN, UE Erasmus Plus. Na własne badania doktoranckie uzyskała finansowanie z dotacji dla doktorantów i młodych naukowców. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki publicznej, a szczególnie polityki rodzinnej, lokalnej polityki społecznej oraz dyskursu medialnego.