Wykład gościnny: Metodologia badań porównawczych

Zakład Metodologii Badań i Studiów nad Dyskursem był organizatorem czwartego seminarium z cyklu "Spotkania z metodologią". Wykład gościnny pt. Metodologia badań porównawczych wygłosiła dr Celina Czech-Włodarczyk (UAM).

Spotkanie odbyło się we wtorek 26 marca 2019 roku o godzinie 12:30 w sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii w budynku głównym UKW.

Spotkanie naukowe miało charakter otwarty, dlatego wzięli w nim udział wykładowcy, doktoranci i studenci. W czasie dyskusji poruszone zostały m.in. takie kwestie jak:

• dominacja strategii ilościowej względem jakościowej w projektach badań porównawczych,
  • skala wdrażania wyników badań w toku kształtowania polityk oświatowych w różnych krajach,
  • istotność wiedzy, jaka wypływa z badań porównawczych, w strukturze kompetencji zawodowych (przyszłych) pedagogów.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania TU.