Szkolenie WAKA poprowadzone przez dr Katarzynę Grzesiak

Dr Katarzyna Grzesiak została zaproszona do projektu „Wykwalifikowani, Aktywni, Komunikatywni - Absolwenci UKW”, realizowanego w latach 2016-2019 w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem tego projektu o charakterze wdrożeniowym jest nadanie nowych lub rozwinięcie już posiadanych przez studentów UKW kompetencji komunikacyjnych, informatycznych oraz analitycznych, a także zbudowanie lub umocnienie w nich prawidłowej postawy (pro)zawodowej.

Dr Katarzyna Grzesiak, jako dyplomowany doradca zawodowy i edukator, poprowadziła szkolenie WAKA pt. „Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i skutecznego poruszania się po rynku pracy”. Obejmowało ono trzy spotkania warsztatowe w całkowitym wymiarze 24 godzin dydaktycznych.

W szkoleniu tym wzięło udział 18 studentek różnych kierunków pedagogicznych. Wszystkie uczestniczki przeszły pozytywnie zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną certyfikację.

Oto bloki tematyczne zrealizowane w toku trzech spotkań:

• Wtorek 6 III 2018, godz. 9:00-16:00, sala 238 (Biblioteka Uniwersytecka)
    • Zajęcia organizacyjne [1h]
    • Marka osobista - koncepcja i trening [4h]
    • Wprowadzenie do krytycznej analizy rynku pracy [3h]
  • Wtorek 20 III 2018, godz. 9:00-16:00, sala 260a (Biblioteka Uniwersytecka)
    • Dokumenty aplikacyjne (CV i LM) - modele i zasady konstrukcji [4h]
    • Proces rekrutacji - od teorii do praktyki [4h]
  • Wtorek 3 IV 2018, godz. 9:00-16:00, sala 238 (Biblioteka Uniwersytecka)
    • Rozmowa kwalifikacyjna - dyskusja i zadania [3h]
    • Assessment Center - poligon doświadczalny [4h]
    • Podsumowanie szkolenia i certyfikacja wewnętrzna [1h]

Zdjęcia ze szkolenia zostały udostępnione za zgodą i wiedzą wszystkich uczestniczek.