Publiczna obrona doktoratu Katarzyny Grzesiak

Dnia 5 grudnia 2017 roku o godzinie 12:00 w sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW miała miejsce publiczna obrona doktoratu Katarzyny Grzesiak. Wydarzenie to było zwieńczeniem siedmioletnich badań etnograficznych nad doświadczaniem sukcesu w nauce przez doktorantów edukacji Åbo Akademi w Vaasa, w Finlandii.

Promotorem rozprawy doktorskiej pt. Doświadczanie sukcesu w nauce przez studentów studiów doktoranckich była Prof. zw. dr hab. Urszula Ostrowska. Recenzje dysertacji sporządzili: Prof. zw. dr hab. Zbigniew Kwieciński oraz Prof. nadzw. dr hab. Ewa Kubiak-Szymborska. Publicznej obronie przewodniczył Prof. zw. dr hab. Ryszard Gerlach. Przebieg prezentacji i obrad protokołowała mgr Katarzyna Ludwikowska.

Decyzją Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW z dnia 12 grudnia 2017 roku, która to pozytywnie ustosunkowała się do wniosków Recenzentów dysertacji oraz Komisji Doktorskiej, mgr Katarzynie Grzesiak został nadany stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika oraz wyróżniona została jej rozprawa doktorska.

Ponadto dysertacja dr Katarzyny Grzesiak została skierowana do nagrody Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej oraz do nagrody Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Nowo wypromowanej doktor życzymy pomyślnych rozstrzygnięć obu procesów konkursowych, a także dalszych naukowych sukcesów.